محل تبلیغات شما

<--306px-->
هموطنان مقيم در هالند مطلع باشند! يك روز وردی مجانی به موزيم امپراتوری در مستردام هموطنان مقيم در هالند مطلع باشند! يك روز وردی مجانی به موزيم امپراتوری در مستردام

هموطنان مقيم در هالند مطلع باشند! يك روز وردی مجانی به موزيم امپراتوری در مستردام


روز شنبه ٢ جولای ورد به موزيم رايكس در امستردام ( هالند) برای عموم مجاني است. علاقمندان تاريخ و فرهنگ و هنر ميتوانند در اين روز از تماشای آثار ارزشمند هنری و تاريخی بدون خريد تكت لذت ببرند.

موزيم امپراتوری (به هالندی: Rijksmuseu) یا رایکس میوزیوم، بزرگ‌ترین موزيم هالند و یکی از غنی‌ترین موزيم های اروپا محسوب می‌شود. این موزيم که به آثار فرهنگی و هنری اختصاص دارد در میدان موزيم در آمستردام واقع شده است. و در اصل در سال ۱۸۰۰ میلادی در لاهه ساخته شد ولی در ۱۸۰۸ به آمستردام منتقل شد. بنای کنونی موزيم در سال ۱۸۳۵ گشایش یافت. این ساختمان از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۳ (به مدت ده سال) در حال نوسازی بود و در نهایت با حضور ملکه هالند در اپريل ۲۰۱۳ دور تازه فعالیت‌های خود را آغاز کرد. نوسازی اين موزيم ۳۷۵ میلیون یورو هزینه دربر داشت.

https://www.rijksmuseum.nl

موزيم امپراتوری حدود یک میلیون اثر هنری در اختیار دارد که مربوط به سالهای ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ است. حدود هشت هزار اثر در موزيم به نمايش عمومی در آمده است. موزيم مجموعه کوچکی از هنر آسیا را نیز در خود دارد.

موزيم امپراتوری مجموعه‌ای شاهکارهای نقاشان دوران طلایی هالند را در خود جای داده است مانند «نگهبان شب» اثر رمبراند.

گزیده‌ای از شاهکارهای موجود در موزيم امپراتوری در ميدان هوايي آمستردام (اسخیپول) نیز به صورت دایمی و روزانه نمایش داده می‌شود. این آثار در بخشی از ميدان هوايي که "بلوار هالند" نامیده شده به دوستداران هنر ارائه شده است.

 

مطالب بیشتری در این بخش

کاتب؛ بیهقی قرن 10 (1934 بازدید)