محل تبلیغات شما

<--306px-->
پيام حاجي عنايت علي زاده به محفل گراميداشت از فراغت صدها تن كارآموزي مسلكي از مراكز آموزشي آگاه در س پيام حاجي عنايت علي زاده به محفل گراميداشت از فراغت صدها تن كارآموزي مسلكي از مراكز آموزشي آگاه در س

پيام حاجي عنايت علي زاده به محفل گراميداشت از فراغت صدها تن كارآموزي مسلكي از مراكز آموزشي آگاه در س

بنام خداوند علم و آگاهي


عرض سلام و ادب خدمت شما همكاران گرامي، استادان محترم، شخصيت هاي فرهنگي، خواهران و مادران گرامي و برادران ارجمند!
با استفاده از اين فرصت نخست از همه حوادث اخير را به خانواده هاي قربانيان تسليت عرض ميدارم. از شما خواهران و برادران گرامي و همه ساكنان غرب كابل ميخواهم تا بحث أخذ تدابير امنيتي و دفاع خودي را با جديت در خانواده هاي خويش مطرح نمايند. در حال حاضر بنظرم هيچ چيزي مهم تر از زندگي اطفال و اعضاي خانواده نيست.
خواهران و برادران عزيز!
در چنين وضعيتي غم انگيز، اين فراغت و موفقيت شما عزيزان است كه اندكي دلخوشي برايم ايجاد مي نمايد. بنابرين موفقيت هر كدام از شما را در آموختن هنر خياطي، تخنيك برق، پروگرام كمپيوتر و يا فراگيري بهتر در يكي از مضامين درسي را برايتان تبريك عرض ميدارم. با ختم پرثمر اين دوره از كورس ها بار ديگر خرسندم كه شاهد موفقيت شما هستم. از استادان گرامي تان نهايت سپاسگذارم كه در آموزش تان دلسوزانه تلاش كرده اند. بسيار مهم است و اميدوارم كه از اين هنري كه آموخته ايد به شيوه شايسته و مفيد استفاده كنيد. در اموري كاريتان با دلاوري و ذهنيت خلاق عمل كنيد. شما خواهران خياط طرح و ديزاين هاي مردم پسند را جستجو و بوجود بياوريد. زيرا خلاقیت و نو آوری شرط اساسي موفقیت و پيشرفت به ويژه در مسلك خياطي است. لذا شما خواهران و مادراني گرامي با نو آوری های مردم پسند در دوخت، ديزاين و هنرتان بايد كوشا و آشنا باشيد. برای آشنایی با نو آوری های جدید در بخشي خیاطی، به استادان و اداره مراكز آموزشي بنياد هم آهنگي كنيد تا ورکشاپ های کوتاه مدت را نیز برای تمامی کسانی که خیاطی را در این مركز آموخته اند بر گزار نمايند. اين بنياد تمام توان و امكانات خويشرا در جهت رشد ظرفيت و تقويت مسلكي شما متمركز خواهد كرد. جهت تقويت مهارت تان بايد همواره با بنياد در تماس باشيد و در برنامه و وركشاپ هاي ارتقاي ظرفيت كارآموزي شركت كنيد. در انجام کار هراس نداشته باشید، برای تمام اقارب، خانواده، دوستان و همسایه های تان بگویید که شما حرفۀ خیاطی را آموخته اید، تا از این طریق به سادگی شما بتوانید مشتری پیدا کنید و آنها لباس های خود را برای دوخت در نزد شما بیاورند. و اين مهم ترين قدم تان در راستايي گام گذاشتن در مسيري بهرمندي اقتصادي از هنر و مسلكي كه آموخته ايد ميتواند باشد. همچنان كسانيكه مهارت برق كشي ساختمان را آموخته اند در بهنرمندي از اين مهارت جديد و مهمي كه آموخته اند. هيچ تعلل و تنبلي و كم جرعتي تبارز ندهيد. در قدم نخست همه همسايه، دوست، اقارب و آشنايان خويش را در جريان قرار دهيد با مغازه داران لوازم برق براي يافتن كار در تماس شويد. همچنان عزيزاني كه پروگرام كمپيوتر را آموخته با ادارات دولتي، موسسات و شركت هاي خصوصي صحبت كنند و بر اساس فرصت و ميزان مهارت خويش وظيفه كامل و يا چند ساعت در روز پيدا كنند و پيوسته براي ارتقاع سطح آموخته هاي خويش تلاش نمايد. بنابر بر آورد و تجزيه و تحليل بنيادآگاه، در افغانستان نيز مثل هر گوشه از دنيا براي ماهرين در پروگرام هاي مختلف كمپيوتر فرصت هاي فروان شغلي در سطوح مختلف موجود است. بنابرين مهارتي را كه آموخته ايد در صورت استفاده و تلاش براي ارتقاع آموخته هاي خويش در اين زمينه براي هميشه ميتواند مشكلات اقتصادي شما و خانواده تانرا رفع نمايد. شما خواهران و برادراني كه يكي از مضامين اساسي دروس مكتب را آموخته تا قبل از رسيدن به امتحانات هرساله مضامين مشكل درسي خويشرا با مشاركت در كورس ها مختلف بيشتر تعقيب نمايد تا در نتيجه امتحانات كانكور به رشته مورد نظر و علاقه خودتان شامل دانشگاه شويد.
حاضرين گرامي!
چنانچه ميدانيد فعاليت هاي بنيادآگاه خيريه بوده است. ولي در طَي اين همه سال فعاليت تا كنون هيچ نهاد داخلي و يا خارجي كوچكترين كمك و همكاري با اين بنياد نكرده است و بنيادآگاه و نهادهاي مربوطه آن منجمله كتابخانه شهيد مزاري نيز تا كنون هيچكاهي از هيچ نهادي حكومتي و غيره هيچگونه تقاضاي كمك به صورت شفاهي و يا كتبي نكرده است و در آينده نزديك نيز هيچ طرح و تقاضايي كمك از نهادهاي داخلي و يا خارج از افغانستان مدنظر ندارد. بنابرين هرگاه كدام نهاديي با تقاضايي از آدرس بنيادآگاه و يا كتابخانه عامه شهيد مزاري مواجه شده اند. بايد سارنوالي و نهادهاي مربوطه را در جريان قرار بدهند تا از آدرس و اعتبار بنيادآگاه و يا كتابخانه شهيد مزاري سوي استفاده صورت نگيرد.
اما گاهي بعضي از شخصيت هاي خير در پروژه هاي مثل تامين قسمتي از معاش استادان و يا تكميلي هزينه خريد ماشين خياطي براي فارغين برخي از كورس هاي آموزش خياطي سهيم گرديده اند كه از اين شخصيت هاي خير سپاسگزارم. در كورس هاي سال گذشته نيز يكي از دوستان خيرم در تكميلي معاش استادان و محترم اسماعيل پيوندي، ساكن در كشور كانادا با ارسال چهار هزار دالر امريكايي، به مسولين بنياد در كابل بخشي بيشتري از هزینۀ تهیه يكصدو هشتاد و پنچ پايه ( ١٨٥) پايه ماشین خیاطی را متقبل شده كه امروز در اختيار شما كارآموزان محترمه قرار مي گيرد. خداوند اين دو دوست خير را اجر بدهد.
در نهايت از دوستاني كه در برگزاري اين محفل كمك و همكاري نموده اند و همينطور از اداره محترم ليسه عالي كوشان كه سالون و امكانات تخنيكي خويشرا براي اين محفل در اختيار بنيادآگاه قرار داده، صميمانه سپاسگزاريم.
صحتمندي و موفقيت براي شما و امنيت و صلح براي افغانستان استدعا دارم.


از توجه تان تشكر
موفق و مويد باشيد
حاجي عنايت علي زاده، مؤسس بنياد فرهنگي و اجتماعي آگاه
١١ مي ٢٠٠١٨
هالند

مطالب بیشتری در این بخش