محل تبلیغات شما

<--306px-->
طالبان ممکن است از پول نقد، برای خرید هواپیماهای بدون سرنشین Blowfish از چین استفاده کنند؛ طالبان ممکن است از پول نقد، برای خرید هواپیماهای بدون سرنشین Blowfish از چین استفاده کنند؛

طالبان ممکن است از پول نقد، برای خرید هواپیماهای بدون سرنشین Blowfish از چین استفاده کنند؛

(۱۹۴۵) که یک پلت‌فرم متخصص در زمینه سیاست خارجی و امنیت گزارش شده است می‌گوید: "گروه طالبان به جای یارانه دادن به آموزش یا توسعه کشور، اکنون به نظر می‌رسد که از پول نقد محدود خود، برای خرید هواپیماهای بدون سرنشین Blowfish از چین استفاده کند.

 پنتاگون، در ایالات متحده قبلاً ابراز نگرانی کرده و گفته بود که Blowfish صادر شده به خاورمیانه، ممکن است در دستانی اشتباه قرار گیرد.

مایکل روبین، کارشناس ارشد مؤسسه امریکن انترپرایز، نوشته است:"ایالات متحده نباید فریب این استدلال چین را بخورد که هواپیماهای بدون سرنشین، برای کمک به طالبان، در مبارزه با تروریسم ضروری هستند.

 او گفت:" با توجه به روابط عمیق و مستمر طالبان با القاعده، دست‌یابی این گروه به هواپیماهای بدون سرنشین، باید مهم‌ترین نگرانی استراتژیک واشنگتن باشد. (هم‌تراز با جنگ کنونی در اوکراین، حتی اگر بزرگتر نباشد.)

او نتیجه گرفت که به خاطر امنیت منطقه‌ی و حقوق بشر، اکنون زمان مقابله با فروش Blowfish و تلاش برای بررسی تحکیم قدرت طالبان، بدون هیچ گونه احترامی به چین یا مشتریان پاکستانی آن فرا رسیده است.

پهپاد Blowfish چیست؟
Blowfish یک پلت‌فرم بالقوه ویران‌گر است. این هلیکوپتر می‌تواند مسلسل شلیک کند، خمپاره و نارنجک پرتاب کند. هوش مصنوعی، آن‌ها را با توانایی تعیین این‌که چه کسی در میدان جنگ زندگی می‌کند و چه کسی با حداقل نیروی انسانی می‌میرد، آغشته می‌کند.

این یک هلیکوپتر بدون سرنشین برقی سنگین است که برای محیط‌های پیچیده مانند: "اقیانوس‌ها، کوه‌ها و فلات‌ها" طراحی شده است. 

طراحی اصلی با ظرفیت بالا، نیاز کارهای مختلف مانند:" نصب و ریخته‌گری دقیق" را برآورده می‌کند.

اندازه‌های آن شامل طول ۱۸۷٠ ملی‌متر، عرض ۴۹٠ ملی‌متر و ارتفاع ۷۱۵ ملی‌متر است. وزن خالی آن بدون باتری ۱۱.۵ کیلوگرام با حداکثر وزن برخاست ۳۴ کیلوگرام است. این می‌تواند حداکثر بار ۱۲ کیلوگرام را حمل کند و دارای مقاومت استثنایی در برابر باد است. دمای عملیاتی آن -۱٠ تا ۵۵ درجه سانتی‌گراد، با ارتفاع پرواز ۵۱٠٠ متر است. سرعت آن ۵٠-۷۵ کیلومتر در ساعت (حداکثر سرعت پرواز سطح ۹٠ کیلومتر در ساعت) است. حداکثر عمر باتری ۶٠ دقیقه و حداکثر برد کروز ۶٠ کیلومتر است.

مطالب بیشتری در این بخش