محل تبلیغات شما

<--306px-->
پیام تسلیت مجله اورال به مناسبت حمله‎ی تروریستی پنجشنبه شب، در مسجد الزهرا- کابل پیام تسلیت مجله اورال به مناسبت حمله‎ی تروریستی پنجشنبه شب، در مسجد الزهرا- کابل

پیام تسلیت مجله اورال به مناسبت حمله‎ی تروریستی پنجشنبه شب، در مسجد الزهرا- کابل

دشمنان صلح، ثبات و انسانیت در ادامه‎ی به خاک و خون کشیدن انسان های بیگناه، این بار در مقدس ترین مکان مذهبی آنهم در ماه مبارک رمضان و در وقت نماز،عده ای از هموطنان بیگناه ما را به شهادت رساندند. مسجد خانه خدا و مکان مقدس برای مسلمانان است و حمله به نماز گزاران در واقع توهین و حمله بهساحت دین و کل مسلمانان است. تروریستان خون آشام با حمله بر تجمعات مردمی در اماکن مقدسه ثابت ساختند که  به هیچ ارزش دینی، اخلاقی و انسانی پایبند نیست. آنها با ایجاد رعب و وحشت و با هدف قرار دادن مکان های مذهبی در صدد ايجاد و تشدید تفرقه و نفاق میان مسلمانان و به خصوص اقوام باهم برادر افغانستان است. ولي مردم افغانستان هميشه هوشياري خويش در اين زمينه را ثابت ساخته اند.

پیام تسلیت مجله اورال به مناسبت حمله‎ی تروریستی پنجشنبه شب، در مسجد الزهرا- کابل

در میان شهدای دیشب الحاج رمضان حسین زاده یکی از متنفذین و خیرین غرب کابل نیز شامل است. او انسان خیراندیش، نیکوکار و پرتلاشی بود که در سالهای اخیر کمک های فراوانی با مردمان فقیر، کارگران روی جاده و خانواده های بی بضاعت انجام داده است. حاجی رمضان در اتحاد، بسیج و کارهای مشترک مردمی و درون قومی نیز پیشگام بود و همواره با برپایی مراسم های مذهبی، فرهنگی و یادواره های بزرگان مان چون سالیاد شهادت "شهید وحدت ملی" از هیچ تلاش و زحمتی دریغ نمی کرد. بدون شک یکی از اهداف دشمن، هدف قرار دادن سرمایه های اجتماعی و سیاسی مردم نیز می باشد و ادامه این وضعیت برای مردم نگران کننده است.
مجله اورال ضمن محکومیت شدید این حمله‎ی ذبونانه و بزدلانه تروریستان، از مردم شریف و دردمند کابل می خواهد تا با هوشیاری بيشتر، همدلی و وحدت، خود نیز مراقب اوضاع باشند. دشمن خونخوار همه جا در کمین است و ما در این شرایط با هوشیاری بیشتر از پیش باید مراقب سلامت جامعه و مردم مان بوده و در صورت گردهم آيي، خود براي تامين امنيت تدابير لازم را اتخاذ نمايند.

از دولت و مسؤلین امنیتی کشور می خواهیم که ضمن شناسایی و به کیفر رساندن عاملان حمله بر مردم بیگناه و دشمنان دین، آرامش و ثبات مردم، در امر مسولیت خطیر حفظ جان و مال شهروندان از هیچ تلاش و کوششی دریغ نورزند. دولت باید امنیت را در صدر برنامه های کاری اش قرار دهد تا بیشتر از این شاهد قتل و کشتار هموطنان مان نباشیم که این موضوع نا امیدی و فاصله را میان دولت و ملت هر روز عمیقتر می کند و کشور را درگیر بحران نموده است.
از همه گروه های اجتماعی، طیف های آگاه و مقامات سیاسی کشور نیز می خواهیم که می بایست در این شرایط حساس با درک اوضاع سیاسی برای وحدت و یکپارچگی مردم بیش از هرزمانی دیگری باید تلاش صورت گیرد. وقایع تروریستی اخیر در کشور همه ما را اندوهگین نموده و قلب های ما را رنجانيده است. اما باید قلب ها را نزدیک کنیم و با همدلی و یکپارچگی، پیام یکسان و متحد به دشمنان مشترک مان بدهیم که "ما در کنار هم قرار داریم".
یکبار دیگر با محکوم نمودن حملات خونین کشور و مخصوصا حمله به نمازگزاران مسجد الزهرای کابل، به روح شهدا درود می فرستیم و برای شان بهشت برین استدعا داریم و برای بازماندگان، خانواده ها و مردم شریف افغانستان تسلیت عرض و مجروحين عزيز شفاي عاجل تمنا می نماییم.

مجله فرهنگي و اجتماعي اورال- كابل
٢٧ جوزاي ١٣٩٦

مطالب بیشتری در این بخش